Co dělat, když zjistíte, že jste těhotná? To je otázka, jak se říká rovnou za milion. Chvíle radosti ze dvou čárek na těhotenském testu se totiž střídají s okamžiky naprostého zoufalství. Jaké bude žít ve třech nebo ve čtyřech? Co je třeba udělat? Kam se obrátit na pomoc? A kde hledat správné informace ke zdravotnímu stavu nebo vývoji plodu? Tyto dotazy trápí nejednu těhotnou, právě proto existují skvělé webové stránky, kde lze najít vše pohromadě. Co víc? Všechny informace jsou podložené fakty a jejich správnost ověřená skutečnými odborníky, lékaři nebo specialisty ve svém oboru.
První týdny těhotenství
Žena si ještě pořádně ani neuvědomuje, že ve svém lůně nosí nový život, když na ni lékař začne chrlit množství otázek a neznámých pojmů, se kterými se sice už někdy setkala, ale více o nich neví. Těhotenství se dělí na tři trimestry, přičemž délka těhotenství se stanovuje na 40 týdnů. Už v této chvíli se může někdo ptát, jak je možné, že se první dva týdny určují zpětně. Nejen to, jedná se o týdny, kdy vlastně ještě žena ani těhotná není, protože těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace před otěhotněním.
TIP na článek: Jak probíhá těhotenství – týden po týdnu
Týden po týdnu
Od třetího týdne těhotenství se už může o něm hovořit, ale žena samotná nemá vůbec o své graviditě ponětí. Přesně tyto informace se mohou dohledat na webu Modrého koníka, které shrnují jednotlivé týdny, jak jdou za sebou a přinášejí podrobnosti, které každá těhotná žena potřebuje v daném období vědět. Být informovaná je základem pro těhotenství bez rizik a zdravotních obtíží, proto online stránky nabízejí nejen důležité poznatky, ale také tipy pro překonání určitých problémů, které mohou nastat.
Prověřené informace
Kde se může těhotná zeptat na to, co ji trápí nebo jaká vyšetření ji čekají? Na zásadní otázky ohledně zdravotního stavu nebo potřebných kontrol a výsledků laboratorních testů musí odpovědět ošetřující lékař, v průběhu těhotenství se ale může objevit celá řada dalších dotazů. Většina těhotných žen pak začne vyhledávat informace přes prohlížeč, bohužel vyhledané stránky nemusí poskytovat relevantní nebo ověřená fakta, protože jejich cílem není informovat, ale prodávat. O to víc je nutné se zaměřit na prověřené zdroje, jakým jsou již zmíněné webovky Modrý koník.
Pozor na šarlatánské rady
Řídit se radami z vyhledávače? Lékaři varují před zjišťováním diagnóz nebo léčbě po internetu, navíc stránky různých výrobců nebo prodejců mohou publikovat mýty nebo nepravdy, které mohou zásadně ovlivnit zdravotní stav ženy nebo jejího dítěte. Naštěstí na webových stránkách těhotenských týdnů Modrého koníka jsou informace podložené samotnými lékaři, kteří kontrolují obsah. A nejen to, dokonce vedou i anonymní poradny, kam se mohou ženy obrátit se svými dotazy, na které nenašly v jednotlivých sekcích odpovědi.